EASE in Nederland

In Nederland leven duizenden jongeren die oorlog hebben meegemaakt. Ze zijn gevlucht en hebben alles achter moeten laten. Hier zijn ze veilig maar dat betekent niet dat het goed met ze gaat. Met ons programma EASE bieden we jonge nieuwkomers in Nederland mentale steun.
EASE in Nederland_web_1

Ook jonge nieuwkomers in Nederland verdienen onze hulp

EASE in Nederland_web

Daarom is er EASE

Daarom is er EASE

Gevluchte jongeren dragen vaak traumatische ervaringen met zich mee. Niet in hun tas, maar in hun hoofd. In hun dromen. In hoe ze zich voelen. En dan groeien ze ook nog op in een vreemd land, midden in hun puberteit. Een fase waarin alles al onzeker is. Daarbij komt de stress over hun toekomst: mogen ze blijven, of moeten ze weg? Die onzekerheid maakt hen extra kwetsbaar.

Daarom is er EASE. EASE (Early Adolescent Skills for Emotions) is een laagdrempelig wetenschappelijk onderbouwd groepsprogramma voor jongeren van tien tot vijftien jaar in asielopvang of opvanglocaties. De mentale zorg in Nederland staat onder druk. EASE helpt dit gat op te vullen met praktische en bewezen ondersteuning. EASE is gebaseerd op cognitieve gedragstherapie en ontwikkeld in samenwerking met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

In zeven bijeenkomsten leren jongeren omgaan met stress, angst en verdriet. Ze herkennen hun emoties, leren spanning verlagen en ontdekken: ik ben niet alleen. Zo bouwen ze aan veerkracht en emotioneel herstel. Ook ouders doen mee. Zij volgen drie aparte sessies om hun kind beter te begrijpen en te ondersteunen.

“Een cultuursensitief en effectief bewezen programma dat jongeren helpt om met hun emoties om te gaan en veerkracht op te bouwen."
Endry van den Berg

Begeleiding in eigen taal

Vooraf starten we met heldere informatiebijeenkomsten voor ouders en opvangmedewerkers. Ook voeren we een intakegesprek met elke jongere en hun ouders om klachten goed in kaart te brengen. Hierna volgen dus zeven groepsbijeenkomsten. Na afloop bespreken we samen de voortgang.

Praten over gevoelens is lastig. Zeker in een taal die je nog niet goed spreekt. Daarom werkt EASE met begeleiders die de taal, cultuur en context van oorlog kennen. Zoals een Oekraïense psycholoog of een maatschappelijk werker uit Syrië. War Child traint deze begeleiders intensief. Ook leiden we begeleiders binnen opvanglocaties op, zodat het programma duurzaam ingezet kan worden.

In Nederland én daarbuiten

War Child voert EASE al jaren uit in conflictgebieden wereldwijd. Nu ook in Nederland. Wil je EASE inzetten op jouw opvanglocatie? Of wil je meer weten?