Voorbeeldprojecten War Child in DR Congo
Bookmark and Share
Momenteel zijn er in Congo nog steeds tussen 6000 – 9000 kindsoldaten. Velen van hen worden gekidnapt en gedwongen zich aan te sluiten bij een gewapende groepering. Er zijn echter ook kinderen die zich 'vrijwillig' hebben gemeld. Vaak als gevolg van de zeer slechte situatie, doordat ze worden gedreven door wraakgevoelens of op zoek zijn naar bescherming. Meisjes zijn in gewapende groepen vaak slachtoffer van structurele verkrachting.

Re-integratie van ex-kindsoldaten
War Child werkt in DR Congo met zeven lokale partnerorganisaties die ex-kindsoldaten en andere kwetsbare groepen kinderen en jongeren hulp bieden. Een van die organisaties is LAV; Laissez L'Afrique Vivre. Hier krijgen ex-kindsoldaten psychosociale hulp gecombineerd met een vakopleiding zoals kleding maken. Kinderen die nog niet kunnen lezen, schrijven en rekenen, krijgen ook les in deze basisvaardigheden. Doel is om deze kinderen te begeleiden in het werken aan een nieuwe toekomst.



Een eigen naaiatelier

Na afloop van de training begeleidt de organisatie de jongeren in het opzetten van hun eigen zaak, zoals een eigen naaiatelier. Vier of vijf jongeren kiezen samen een locatie, waarvan de huur een paar maanden wordt betaald. Daarnaast krijgen ze een lening om hun eigen materiaal aan te schaffen. Naast onderwijs krijgen de ex-kindsoldaten ook psychosociale begeleiding en leren algemene vaardigheden (life skills) zoals luisteren, samenwerken, elkaar respecteren, leiding geven en onderhandelen.




Terug

'Congo Couture'. Meer video's bekijken...